Przed nami sesja budżetowa

Na 23 stycznia o 13.00 zwołano kolejną sesję Rady Miejskiej w Nysie. Tematem numer 1 będzie uchwalenie tegorocznego budżetu.

Przed głosowaniem radni będą musieli zapoznać się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu, która analizuje m.in. realność planowanych dochodów, czy też stan zadłużenia gminy. Jak zapowiada Burmistrz Nysy - rok 2020 to kontynuacja rozpoczętych przed rokiem inwestycji. Mowa głównie o zbrojeniu WSSE Goświnowice-Radzikowice, czy też remontów głównych ulic miasta. Nie zabraknie sporych nakładów na oświatę. Gmina w 2020 r. zamierza również wyremontować ul. 11 listopada i ul. Sienkiewicza oraz place miejskie. Zmiany zajdą także w I części Parku Miejskiego, przy stawach, gdzie powstanie m.in. pomost. Głównym celem będzie jednak poprawa tzw. bioróżnorodności. Jak zwracają uwagę mieszkańcy Nysy, kolejnym krokiem musi być poprawa stanu dróg w parku.

fot. nysa.eu

Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…