Ambulatorium w schronisku gotowe do przyjmowania pacjentów

Podopieczni schroniska w Konradowej nie muszą już być transportowani do zewnętrznych gabinetów weterynaryjnych. Większość niezbędnych zabiegów będzie teraz przeprowadzana w placówce. Wszystko dzięki ambulatorium, które powstało w jednym z pomieszczeń.

Ambulatorium wyposażono w niezbędny sprzęt (m.in. stół chirurgiczny, stół diagnostyczny, lampę zabiegową i autoklaw). Adaptacja pomieszczenia i zakup sprzętu kosztowały 60.000 zł. Kwotę wyłożyły gminy (Nysa, Prudnik, Głuchołazy, Paczków, Otmuchów, Niemodlin, Skoroszyce), z których zwierzęta trafiają do placówki. Dzięki ambulatorium na miejscu przeprowadzane będą m.in. obligatoryjne zabiegi sterylizacji i kastracji, czy niezbędne badania pozwalające ocenić stan zdrowia i kondycję zwierzęcia. Do tej pory psy, wymagające pomocy weterynaryjnej były przewożone do zewnętrznych gabinetów. Dla zwierząt (niektórych po traumatycznych przejściach) wiązało się to ze sporym stresem. Ambulatorium w schronisku pozwoli na większy komfort czworonogów i skróci czas oczekiwania na niezbędne zabiegi.

fot. schronisko Nysa

Ostatnio zmieniany środa, 15 styczeń 2020 18:13
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…