Kogo wezmą do wojska?

Rusza kwalifikacja wojskowa dla rocznika 2001. W tym roku procedura kwalifikacji odbędzie się w budynku I Liceum Ogólnokształcącego Carolinum w Nysie. To już 10 rocznik, który nie musi obawiać się powołania do służby zasadniczej.

W gminie Nysa coroczna kwalifikacja wojskowa zostanie przeprowadzona w dniach od 03 do 17 lutego. Podczas kwalifikacji każda z osób otrzyma jedną z czterech kategorii służby wojskowej: A, B, C, D. Do kwalifikacji wojskowej mogą być wezwani również mężczyźni urodzeni w latach 1996-2000, którzy nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej oraz kobiety urodzone w latach 1996-2001, które posiadają kwalifikacje przydatne do służby wojskowej. Stając przed komisją należy okazać m.im. dowód osobisty i posiadaną dokumentację medyczną np. wyniki badań specjalistycznych.

 

 

Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…