Dla kogo Tryton Nyski?

22 lutego poznamy odpowiedź na pytanie, kto otrzyma tegorocznego Trytona. Na razie kapituła wybrała piątkę finalistów.

Wśród nominowanych znalazły się osoby reprezentujące bardzo różne środowiska, przez co kapituła pod kierownictwem prof. Moniki Kamińskiej będzie miała nad czym się pochylić. Mariusz Drożdzal od 1993 roku jest dyrygentem Chóru HOSSANNA i wykładowcą PWSZ w Nysie na Wydziale Jazzu. Marta Węgrzyn z wielką pasją zajmuje się ratowaniem dzikich zwierząt, a z jej wiedzy korzystają ośrodki rehabilitacji zwierząt z całej Polski. Kolejna nominowana osoba to Teresa Czarnołęska - Dyrektor Zespołu Szkół „Pascal”. Znamy ją również z działalności charytatywnej. To z kolei główne zajęcie Stowarzyszenia na rzecz dzieci z chorobą nowotworową "Mówimy NIEboRAKOWI". Stowarzyszenie działa z powodzeniem na rzecz pomocy dzieciom z chorobami nowotworowymi i ich rodzinom.

Wśród finalistów znalazł się również Arkadiusz Komorowski - Dyrektor Zakładu Produkcji Etanolu w Goświnowicach. Nominację można bardziej rozpatrywać nie za sprawne zarządzenie nowoczesnym zakładem, a za działania na rzecz społeczności lokalnej. Bioagra mocno angażuje się w pomoc sołectwom sąsiadującym z zakładem. Ponadto, pod kierownictwem Komorowskiego firma zmieniła podejście do wielu rzeczy. Na niespotykaną skalę wprowadziła program redukcji wpływu zakładu na otoczenie, na co wydano w ostatnich 2 latach blisko 20 mln złotych.

Gala finałowa Trytona Nyskiego odbędzie się w Nyskim Domu Kultury, a jury werdykt ustali dopiero przed samą galą. Widzowie będą mogli również obejrzeć krótkie prezentacje sylwetek kandydatów.

 

 

Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…