Opolskie szpitale dostaną 30 milionów wsparcia?

Maseczki, stroje ochronne dla lekarzy i ratowników, środki dezynfekcyjne, inhalatory i respiratory - po zapowiedziach Marszałka Andrzej Buły spływa zapotrzebowanie od dyrektorów opolskich placówek medycznych. Zarząd województwa na ten cel chce przeznaczyć 30 milionów złotych.

Coraz więcej szpitali w całym kraju zgłasza większe zapotrzebowanie w walce z pandemią. Nie inaczej jest w woj. opolskim. Dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego, przekazywane przez Urząd Marszałkowski, będzie mogło wynieść około 30 milionów złotych.

To środki, które będą przeznaczone dla instytucji i osób, które działają na styku z osobami zagrożonymi lub już zarażonymi koronawirusem. Mowa tu  przede wszystkim o szpitalach i ratownictwie medycznym.Marszałek, Andrzej Buła

Aby środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego mogły być rozdysponowane potrzebna jest zgoda Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Przesunięcie środków w ramach RPO to raczej formalność, bo szpitale czekają na szybkie uwolnienie funduszy. Na listach zapotrzebowania wpisano również niezbędne adaptacje pomieszczeń na izolatki i izby przyjęć osób potencjalnie zarażonych koronawirusem.

 fot. USK Opole

Ostatnio zmieniany niedziela, 22 marzec 2020 08:40
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…