Nysa szyje maski dla medyków

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w szybkim tempie, a w aptekach i sklepach już od dawna brakuje maseczekW myśl zasady wszystkie ręce na pokład, mieszkańcy i przedsiębiorcy włączają się w pomoc dla pracowników służby zdrowia. Szycie maseczek idzie pełną parą.

W całej Polsce trwa akcja „Polskie Krawcowe szyją maseczki dla pracowników służby zdrowia”. Inicjatywa nie ominęła też naszego lokalnego podwórka. Na nasz grunt zaadaptowała ją Magdalena Małota, obecnie mieszkanka Wrocławia, emocjonalnie związana jednak ze Śląskim Rzymem. Akcja ma już nawet grupę na Facebooku, przybywa też chętnych, by szyć maseczki. – Obecnie robi to już kilkanaście osób. Oczywiście zapraszamy kolejnych chętnych – mówi Magdalena Małota. Dodaje, że nie są to maseczki antywirusowe, a ochronne, przydatne m.in. w poradniach czy hospicjum.

Także nyscy przedsiębiorcy nie zasypiają gruszek w popiele i aktywnie włączają się w pomoc. Przykładem jest choćby firma krawiecka Magmod. Zakład Grażyny Gawłowskiej, oprócz eleganckich garniturów szyje teraz także maseczki ochronne. Jak podkreśla właścicielka, jeżeli zajdzie taka potrzeba, dziennie spod maszyn w firmie może wyjść nawet 500 sztuk tak potrzebnego dziś asortymentu.fot. UM w Nysie (od lewej Magdalena Małota, Grażyna Gawłowska)

Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…