Radni będą obradować w Hali Nysa
W najbliższy wtorek radni Rady Powiatu spotkają się na kolejnej sesji. Tym razem sala obrad Muzeum Powiatowego w Nysie zostanie zamieniona na Halę Nysa. 
 
Na ulicach prawie pustki, a większość mieszkańców nie wychodzi z domów. Radni Radny Powiatu Nyskiego będą jednak musieli zrobić wyjątek i już w najbliższy wtorek (31 marca) spotkać się na obradach. I sam fakt sesji nie jest aż tak zaskakujący, jak informacja o miejscu spotkania. Bowiem radni przyjmować wnioski będą w Hali Nysa. 
 
Warunki w jakich dzisiaj się znajdujemy, czyli epidemia koronawirusa powoduje, że chcemy zastosować najwyższe możliwe środki bezpieczeństwa, czyli rozsadzić radnych w odległości odpowiedniej od siebie. Hala ma prawie 2,5 tysiąca m2 powierzchni, w związku z tym nie będzie zagrożenia bezpośredniego zarażenia się.Przewodniczący Rady Powiatu, Bogdan Wyczałkowski
 
Co więcej, przed wejściem radni będą mieli dezynfekowane ręce, a także będą musieli wypełnić odpowiednią ankietę. Udzielone informacje pozwolą ocenić, czy radni nie stwarzają zagrożenia dla innych osób przebywających na sesji. 
 
Chcemy na tej sesji przegłosować kilka wniosków związanych z budżetem, a niestety póki co starosta nie ma takich uprawnień, aby samodzielnie dysponować środkami z budżetu. Stąd też konieczna jest sesja, chociaż jest bardzo krótka, bo jest kilka wniosków związanych z przekazaniem środków na walkę z koronawirusem - dodaje Wyczałkowski
  
Każda sesja musi być dostępna dla osób z zewnątrz, więc mieszkańcy także mogą wziąć udział w obradach. Ważne jednak, by nie tworzyć tłumów na trybunach. Zainteresowani będą rozsadzeni na 2,5 tysiącach miejsc na widowni.
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…