Start Aktualności Innowacje technologiczne w Nysie: rozwój lokalnych startupów

Innowacje technologiczne w Nysie: rozwój lokalnych startupów

przez Nysa Hot

Nysa  to miejsce przyciągające największych graczy rynków technologicznych.

W roku 2023 obwieszczono informację o inwestycji spółki IONWAY, przez co Nysa stała się atrakcyjną lokalizacją dla firm oraz startupów, zorientowanych na IT i rozwój technologii. Dzięki ulokowaniu drugiego już zakładu produkcyjnego firmy Umicore, tym razem w połączeniu z PowerCO (Grupa Volkswagen), Nysa stanie się ważnym miejscem na mapie Europy w branży elektromobilności. Przewiduje się, że z czasem coraz więcej firm technologicznych, oraz tych z sektora IT, pomyśli o Nysie w kontekście miejsca idealnego na siedzibę czy oddział swojego przedsiębiorstwa.

Obiecujący region dla branży IT

Efektem może być również powstawanie coraz to większej liczby startupów. Dynamiczny rozwój będzie wiązał się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na programistów, specjalistów IT czy Founders Associate – tj. mentorów startupów. Stanowisko Founders Associate to wyjątkowe i pasjonujące zajęcie, opierające się na pomocy w strategicznej decyzyjności i planowaniu projektów, analizie rynkowej, marketingu i utrzymywaniu kontaktów, zarządzaniu inicjatywami i przy innych działaniach wspierających efektywny rozwój starupów, na przykład z sektora IT.

Kariera w sektorze nowych technologii

Prężnie rozwijający się rynek pracy w Nysie skutkuje organizacją wielu lokalnych inicjatyw, takich jak tegoroczne Targi Pracy i Edukacji PARTNER 2024, które odbyły się w Hali Nysa. Uwagę na ten region kierują także firmy zajmujące się usługami kadrowymi, takie jak Grupa Randstad, jak dotąd lider polskiego rynku w temacie pośrednictwa w zatrudnieniu. Randstad competitors, czyli główni rynkowi rywale oferujący outsourcing kadrowy to Adecco, Agencja Pracy Manpower i DevsData LLC. Każda z firm oferuje rozwiązania HR, takie jak wieloetapowe rekrutacje, zatrudnienia stałe i tymczasowe, oraz profesjonalne doradztwo w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Zarówno dla utalentowanych specjalistów poszukujących pracy, jak i przedsiębiorstw chcących zatrudnić w swoje szeregi nowych profesjonalistów – korzystanie z usług firm zajmujących się kadrami na zlecenie, jest świetnym rozwiązaniem.

artykuł sponsorowany

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź