Start Inwestycje Intermarché powstanie na FSD?

Intermarché powstanie na FSD?

przez Nysa Hot

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej rajcowie uchwalili nowy plan zagospodarowania przestrzennego części terenu po dawnej FSD. Oznacza to zielone światło do budowy w tym miejscu kolejnego centrum handlowego.

Zielone światło dla handlu

O tym, że na terenie byłej fabryki może powstać obiekt handlowy mówi się od kilku lat. Przeciwnicy budowy galerii DEKADA przy Kolejowej wskazywali, że to idealne miejsce pod handel i apelowali, by tego typu obiekt powstał właśnie tam. Z kolei w 2018 radna Jolanta Trytko, ówczesna kandydatka do fotela burmistrza Nysy, proponowała w swoim programie utworzenie hali targowej na terenie dawnej FSD. Ten pomysł obecnie wydaje się jednak mało realny.

Będzie Intermarché?

Jak udało nam się ustalić, trwają rozmowy z potencjalnymi zainteresowanymi ulokowaniem biznesu przy ul. Szlaku Chrobrego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na terenie dawnej FSD może powstać sklep Intermarché. W naszym regionie mamy już jeden punkt francuskiego giganta. Sklep mieści się w Głuchołazach i cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców praktycznie całego powiatu. Także nysanie chętnie robią w nim zakupy.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź