Start Hot Interwencja ratowników WOPR

Interwencja ratowników WOPR

przez Nysa Hot
Sezon nad Jeziorem Nyskim trwa pełną parą. W związku z tym wiele pracy mają ratownicy, którzy czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych. Od kilku tygodni w codziennej pracy ratownikom pomaga profesjonalny monitoring.

Silny wiatr powodem interwencji na Jeziorze Nyskim. Ratownicy musieli udzielić pomocy osobom, które znalazły się w wodzie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
28 lipca około godz. 15.30 silny porywisty wiatr spowodował wywrotkę omegi, pomocy potrzebowały osoby pływające na windserfingach. Nasi ratownicy szybko i sprawnie pomogli osobom i zabezpieczyli sprzęt – relacjonuje szef WOPR, Jarek Białochławek
 
Nie było to jednak jedyne zgłoszenie w miniony poniedziałek, bowiem porywisty wiatr przewracał także jachty. W interwencjach brali udział również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nysie. To i wiele podobnych zdarzeń woprowcy mogą obserwować na podglądzie z kamer. Zakupiony sprzęt daje możliwość podglądu w wysokiej rozdzielczości z odległości nawet kilku kilometrów.
fot. WOPR Nysa
Szef nyskich wodniaków przestrzega, aby przed wypłynięciem dokładnie sprawdzić prognozę pogody, która często się zmieniają. Nie warto także zapominać o kamizelkach. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź