Start Aktualności Izba przyjęć przy Wodociągowej zawiesza działalność

Izba przyjęć przy Wodociągowej zawiesza działalność

przez Nysa Hot

Na razie zawieszenie potrwa do końca sierpnia i oby nie dłużej. To pierwsza taka sytuacja w 50-letniej historii Szpitala Psychiatrycznego w Opolu. Dyrekcja szuka chętnych lekarzy, aby wznowić przyjmowanie nowych pacjentów.

O tym, że w placówkach publicznych brakuje psychiatrów alarmowano od dawna. W Opolu po rezygnacji z pracy kilku lekarzy, dyrekcja nie mogła obsadzić całodobowych dyżurów i zdecydowała się na czasowe zawieszenie izby przyjęć. Szpital posiada nawet kilkanaście wolnych wakatów, ale brak jest chętnych do tej trudnej pracy. Lekarze specjaliści wybierają etaty w mniejszych placówkach, gdzie obłożenie pacjentów nie jest jak duże jak przy Wodociągowej.

W regionie po pomoc psychiatryczną można zgłosić się do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach oraz szpitala w Branicach. Lekarze podkreślają, że potrzebna jest kolejna reforma i wdrożenie Centrów Zdrowia Psychicznego. W czasie pandemii coraz więcej Polaków zgłasza się po pomoc do specjalistów.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź