Start Aktualności Izba tortur na Forcie II

Izba tortur na Forcie II

przez Nysa Hot

Fort II w Nysie nieodłącznie kojarzy się wielką bitwą, a od teraz obiekt zyskał kolejne miejsce, które będzie z pewnością turystycznym hitem. Nyski kat otworzył tam bowiem izbę tortur.

To kolejny obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Nysy. W Forcie II powstała izba tortur, z bardzo ciekawymi replikami. O wykonanie należytej kary dba tu zawsze niezawodny nyski kat, Jurgens Bimberstein. Miejsce momentami przyprawia o gęsią skórkę i mrozi krew w żyłach. Ale przypomina też o dawnej historii i obyczajach panujących na nyskiej ziemi. 

Na zdj. nyski kat Jurgens Bimberstein

Jak przekonuje nyski kat, śmiałków, którzy chcą położyć głowę pod topór nie brakuje. Także wśród płci pięknej. Izba tortur ma zostać oficjalnie otwarta w połowie sierpnia. Informacji o otwarciu szukajcie na profilach Jurgens Bimberstein i Oddział PTTK Tryton w Nysie, a także oczywiście na portalu Nysa Hot.

Powiązane artykuły

1 komentarz

Agnieszka Wójcik 1 sierpnia 2020 - 01:53

Jerzy Gadawski z Nysy to niezwykły człowiek z katowską pasją i talentem malarskim.
Jestem z Krakowa, poznałam go kilka lat temu na Jarmarku Świętojańskim, gdy był katem objazdowym, a teraz ma wreszcie w Nysie swoje miejsce 🙂

Komentarze niedostępne.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź