Start Aktualności Jak będą działać nowe parkometry? Sprawdzamy!

Jak będą działać nowe parkometry? Sprawdzamy!

Od 3 stycznia spore zmiany w nyskiej SPP

przez Nysa Hot

Trwa montaż nowych parkometrów, które będą obsługiwać drogi gminne i powiatowe w mieście. Obsługa jest intuicyjna, a przez pierwsze tygodnie w obsłudze urządzeń będą pomagać nam pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nysie.

Zmiany w strefie płatnego parkowania w Nysie

Opłaty w nowych parkometrach będą obowiązywać praktycznie od 3 stycznia. Z darmowego biletu uprawniającego do postoju 15-minutowego będziemy mogli skorzystać 2 razy dziennie. Z innych istotnych zmian warto odnotować wydłużenie postoju za przysłowiową złotówkę z 30 do 45 minut, płatności poprzez aplikacje mobilne oraz zmianę siedziby biura strefy płatnego parkowania, które zostanie przeniesione na targowisko przy ul. Orkana.

Za wybrane bilety będziemy mogli zapłacić nie tylko bilonem i kartą, ale też blikiem, co dla wielu osób jest bardzo wygodne. Ile razy zdarzało się, że nie mieliśmy drobnych i liczyliśmy na szczęście, że akurat nikt nie sprawdzi, czy uiściliśmy opłatę? Chyba zdarzyło się to każdemu z nas. Co ciekawe, nowe parkometry mają funkcję, dzięki które będziemy mogli zeskanować ewentualny mandat i zapłacić za niego na miejscu poprzez płatności elektroniczne.

Zobacz jak korzystać z parkometrów

 

Nowością będzie konieczność wpisania w pierwszym kroku numeru rejestracyjnego pojazdu. Potem musimy wybrać jaki nas interesuje bilet i wybrać metodę płatności, przy czym w dalszym ciągu będziemy mogli pobrać 15-minutowy darmowy bilet.

Parkometry będą ładowane poprzez panele fotowoltaiczne.

fot. MZK w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź