Start Inwestycje Jak będzie wyglądać galeria DEKADA?

Jak będzie wyglądać galeria DEKADA?

przez Nysa Hot

Choć wyraźnie ukształtowana jest bryła powstającej przy ul. Kolejowej w Nysie galerii, nie każdy wie jak będzie wykończona elewacja. 

Elewacja galerii Dekada będzie stanowiła połączenie fasady aluminiowo – szklanej i elewacji z płytek klinkierowych i tynkowanej z boniowaniem w technologii BSO, wraz z pnączami na linkach ze stali nierdzewnej. Pomysł może bardzo dobrze wpasować się w otoczenie galerii, z jednej strony otwarte i z niską zabudową od Kolejowej, z zielenią na Placu Kopernika i przy dworcu, z drugiej  z kamienicami przy Piastowskiej.  Dodatkowo, od strony ulic Kolejowej, Piastowskiej i Wolności elementem fasad będzie zrekonstruowany mur starej XIX-wiecznej gazowni, częściowo stanowiący integralną część elewacji.  

W przyszłym roku planowany jest remont gmachu Urzędu Miejskiego w Nysie. Ciekawe, jaki kolor zaproponują projektanci i wykonawca i czy będzie dobrze kontrastował z nowoczesną bryłą galerii. Jedno jest pewne, po tych inwestycjach i przebudowie ulicy, Kolejowa i część Piastowskiej będą miały zupełnie nowy charakter. Ta część miasta długo musiała czekać na odzyskanie reprezentacyjnego wyglądu. Na razie zmiany widać przy ul. Wrocławskiej, która ma być oddana do użytku w przyszłym miesiącu.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź