Start Aktualności Jak będzie wyglądać waga, która stanie przed biblioteką?

Jak będzie wyglądać waga, która stanie przed biblioteką?

przez Nysa Hot

Poznaliśmy wizualizacje wagi, która ma stanąć w Domu Wagi Miejskiej w nyskim Rynku. Będzie to replika urządzenia, które znajdowało się w budynku jeszcze przed wybuchem II Wojny Światowej.

To pomysł stowarzyszenia Nysa 1945, który zrodził się w związku ze zbliżającą się rocznicą 800-lecia miasta. Ta przypada w 2023r.

Autorem projektu jest Szymon Pleszczak z firmy ARCHI PL architekci.

– Obecnie czekamy na zakończenie prac projektowych i zaopiniowanie ostatecznego projektu przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Następnie będzie można rozpocząć proces uzyskania pozwolenia budowlanego i realizację przedsięwzięcia, tak aby w 2023 roku waga wzbogaciła centrum Nysy – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Nysa 1945.

Od 1955 roku w Domu Wagi Miejskiej mieści się siedziba miejskiej biblioteki. W 2011 roku dokonano renowacji elewacji budynku, zachowanych fresków oraz rekonstrukcji wystroju rzeźbiarskiego przywracając obeliski nad lukarnami oraz obeliski i rzeźby na szczycie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź