Start Aktualności Jak dobrze zagospodarować czas dziecka?

Jak dobrze zagospodarować czas dziecka?

Właściwe zaplanowanie czasu malucha jest bardzo istotne

przez Nysa Hot

Właściwe zaplanowanie czasu malucha to ważne, choć nie zawsze łatwe zadanie. Każdy rodzic przynajmniej raz usłyszał od dziecka słynne „nudzę się”. Czy oznacza to, że należy postawić większy nacisk na zajęcia pozaszkolne? Nie zawsze. Zabawa w domu oraz z rówieśnikami to ważny element w życiu dziecka, dlatego nie należy go bagatelizować. Pozwala na regenerację umysłu, wspiera rozwój wyobraźni oraz zainteresowań. Rodzice powinni pomagać dziecku w tym obszarze. Oto nasze podpowiedzi na temat tego, jak to zrobić.

Dlaczego rodzic powinien zagospodarować czas dziecka?

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że maluch w pierwszych latach życia nie potrafi samodzielnie panować nad swoim czasem. Jeśli pozostawimy mu wolny wybór, zapewne zdecyduje się na zajęcia takie jak oglądanie telewizji czy gry na telefonie, smartfonie lub komputerze. Niestety to bierne zajęcia, które mogą negatywnie wpłynąć na rozwój pociechy.  Trzeba zatem wziąć sprawy w swoje ręce. Oczywiście nawet małe dzieci mogą uczestniczyć w podstawowych obowiązkach domowych, jak choćby segregowanie wypranych skarpetek. Jednak czas wolny wymaga nieco więcej pomysłowości. Skierowanie podopiecznego w stronę, która rozwinie jego talenty i wyobraźnię to klucz do sukcesu.

Organizacja czasu dziecka w domowym zaciszu

Ogromne znaczenie ma zapewnienie dziecku rozrywki w domu. To miejsce, w którym spędza większość czasu w chłodne miesiące, a także latem, gdy pogoda nie dopisuje. W tym przypadku odpowiednie zabawki to podstawa. Mamy w tym obszarze propozycje, które docenią zarówno rodzice, jak i dzieci. Jedna z nich to króliczek Alilo Honey Bunny. To interaktywna zabawka dla maluchów od 0 do 6 lat! Co potrafi? Śpiewa piosenki, opowiada bajki, odtwarza różne dźwięki, a nawet utuli malucha do snu. W praktyce oznacza to, że zaśpiewa maluchowi kołysankę, a starsze dziecko wesprze w nauce nowych słówek.

Inna ciekawa propozycja to tor wyścigowy dla dzieci. Szczególnie dobry wybór to konstrukcja, którą można dowolnie modyfikować zgodnie z wolą małego użytkownika. Umożliwia to dopasowanie zabawki do umiejętności dzieci w różnym wieku. Ponadto tor wyścigowy dla dzieci fantastycznie spisuje się w zabawie z rówieśnikami lub z rodzicem. Poza tym w domu warto zachęcać szkraba do zajęć plastycznych, polegających na malowaniu, rysowaniu czy wyklejaniu. Inne ciekawe opcje to wspólne sadzenie roślin czy kreatywna nauka języka obcego.

Zabawa w ruchu dla rozrywki i zdrowia

Planując dzień malucha, nie zapominajmy o obowiązkowej dawce ruchu. Aktywność fizyczna wprowadzona we wczesnych latach życia szybko zmieni się w nawyk. Co proponujemy w tym obszarze? Rodzice dysponujący domem z ogrodem mogą grać z dzieckiem w różne gry z piłką w roli głównej czy skakać wspólnie na trampolinach. Dobry pomysł to również wycieczki na basen. Nie do przecenienia są także wszelkie gry zespołowe z rówieśnikami.

Alilo Honey Bunny, tor wyścigowy dla dzieci oraz wiele innych zabawek znalazło się w sklepie internetowym Manima. Zachęcamy do sprawdzenia bogatej oferty dopasowanej do potrzeb najmłodszych!

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź