Start Hot Jak dojechać na festiwal?

Jak dojechać na festiwal?

przez Nysa Hot

Już dziś X edycja Festiwalu Ognia i Wody. Organizatorzy zapowiadają pokazy na najwyższym poziomie, a co za tym stoi – możemy spodziewać się kolejnego rekordu frekwencji.

Jak sprawnie dojechać na sylwester w środku lata? Przede wszystkim warto skorzystać z ofert miejskiego przewoźnika. MZK jak co roku przygotował dedykowane linie oznaczone symbolem F, które wieczorem będą kursować w stronę Jeziora Nyskiego co 15 minut. Dodatkowe połączenia będą również z Głębinowem. W tym roku o wiele skrupulatniej będą sprawdzane bilety. Na drogę powrotną bilety będzie można kupić w punktach przed autobusami.

Dla tych, którzy zdecydują się pojechać na festiwal własnymi autami będzie obowiązywać ruch jednostronny od Mieczysław I przez Otmuchowską, w kierunku Skorochowa. Powrót będzie możliwy ul. Saperską oraz przez tamę (tylko wyjazd z festiwalu). 

Na festiwal warto wybrać się nieco wcześniej, by znaleźć dogodne miejsce do parkowania. Około godz. 19.00 na drodze krajowej nr 46 z kierunku Otmuchowa, na skrzyżowaniu (rondo) z drogami powiatowymi do Goświnowic i Głębinowa zostanie zamknięty wjazd w kierunku Nysy, a objazd zostanie skierowany przez obwodnicę. Pamiętajmy, że tama będzie przejezdna jedynie dla wyjeżdżających z festiwalu (od 18.00 do 6 rano). Przed rokiem wielu kierowców nie wiedziało o tym, przez co nie zdążyli nie pierwsze pokazy. O 20.00 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru zespołu Ich Troje.

Bezpieczeństwa uczestników będzie strzec kilkudziesięciu Policjantów i Straż Miejska.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź