Start Aktualności Jak głosowali mieszkańcy Nysy?

Jak głosowali mieszkańcy Nysy?

przez Nysa Hot

Emocjonujący dzień dla obywateli Polski, w tym mieszkańców Powiatu Nyskiego i Gminy Nysa. Jak głosowali wyborcy?

W niedzielę do godziny 21:00 mieszkańcy Nysy mieli szansę oddać swój głos na kandydata na Prezydenta RP. Zdania w naszym regionie były bardzo podzielone, co widać na statystykach Państwowej Komisji Wyborczej. Liczba głosów jest podzielona prawie po równo. W Powiecie Nyskim 29,189 głosów trafiło do Rafała Trzaskowskiego. Dało to kandydatowi 44,46% poparcia od mieszkańców. To oznacza, że na 55,54% kart do głosowania krzyżyki zaznaczono przy kandydaturze Andrzeja Dudy. Łącznie w Powiecie do urn poszło 61,06% uprawnionych do głosowania.

W Gminie Nysa 14,225 głosów (50,55%) oddano na kandydata Koalicji Obywatelskiej. Polityka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wybrało 13,918 (49,45%) mieszkańców. Łącznie wszystkich głosów w Gminie można było oddać aż 44,921. Jednak tylko 27,893 wyborców zdecydowała się pójść na wybory, a to daje 63,06% frekwencji. Najwyższą frekwencję w naszej Gminie, na poziomie 73,60%, odnotowano w Rolniku. Wyborcy uprawnieni do głosowania, najrzadziej chodzili do Obwodowej Komisji Wyborczej przy ZOZ w Nysie oraz Szkole Podstawowej nr 5 przy ulicy Emilii Gierczak.

W skali województwa najwięcej głosów poparcia zebrał Trzaskowski.

fot. Pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź