Start Aktualności Jak nie stracić motywacji do treningów?

Jak nie stracić motywacji do treningów?

Wyznacz sobie czas na treningi

przez Nysa Hot

Chcesz zrobić formę, ale boisz się, że motywacja opadnie szybciej niż nadprogramowe kilogramy? Niestety jest to możliwe. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci w wytrwałym dążeniu do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Wybierz te, które z Tobą rezonują i już nigdy nie odkładaj ćwiczeń na jutro.

Określ jasno cel

Ciężko jest wytrwać w postanowieniu, kiedy sami do końca nie wiemy jak ono brzmi. Dlatego ważne jest, aby dokładnie określić swój cel. Zapisz go na kalendarzu lub kartce i przyczep magnesem na lodówkę. Postaraj sobie jak najdokładniej wyobrazić moment, w którym jest on już spełniony. Na przykład zobrazuj siebie w wymarzonym sukience lub na plaży w dwuczęściowym stroju.

Wyznacz sobie czas na treningi

Wybierz dokładne dni oraz godziny, które będziesz chciała przeznaczyć na aktywność fizyczną w tygodniu. I pamiętaj – najważniejsza jest Twoja konsekwencja. Odhaczaj udane treningi w kalendarzu lub zrób sobie tzn. habit tracker (tabelę śledzącą nawyki). Spraw, aby trening był nieodzownym elementem wybranego dnia. Możesz też w swoim dziennym planie połączyć ćwiczenia z przyjemniejszym elementem. Dla przykładu poświęć w każdy czwartek godzinę na aktywność fizyczną. A po ukończonym treningu weź kąpiel i nałóż sobie maseczkę na twarz.

Notuj swój progres

Dobrym sposobem na motywację jest zapisywanie swoich postępów. Jeśli Twoim problemem jest za duży brzuch, zmierz jego obwód na początku swojego wyzwania. Pod koniec każdego tygodnia staraj się robić pomiar. Dzięki czemu dużo łatwiej będzie Ci wchodzić w treningową rutynę następnego tygodnia.

Chwal się swoimi postępami

Znajdź znajomego, osobę z bliskiego otoczenia z którym będziesz mogła dzielić się swoimi osiągnięciami. Pozwól mu na bieżąco rozliczać się z wykonanych treningów. A może w ten sposób zmotywujesz też bliską osobę do podjęcia wyzwania? Wysyłajcie sobie zdjęcia, dzielcie się obserwacjami na temat swojej kondycji oraz sylwetki.

Spróbuj treningów grupowych

Czujesz, że próbowałaś już wszystkiego i na dłuższą metę żadna z powyższych metod nie jest w stanie Cię zmotywować do regularnych treningów? Spróbuj zajęć grupowych. Zapisz się na zajęcia, na które będziesz wracać z przyjemnością. Wspólny wysiłek połączony z wrodzoną potrzebą rywalizacji to jedna z lepszych metod motywacyjnych. Zajęcia fitness to bardzo efektywny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Bo w końcu nic nie motywuje lepiej niż zakupiony karnet do klubu fitness. Wybierz zajęcia, które będą dla Ciebie rozrywką i osiągaj swoje cele.

Autorem tekstu jest Sonia Dziergas – trenerka oraz właścicielka klubu Fitness w Nysie. Dostępne treningi znajdziesz na stronie: https://www.soniadziergas.pl/

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź