Start Aktualności Jak pomóc ofiarom groźnego wypadku?

Jak pomóc ofiarom groźnego wypadku?

przez Nysa Hot

W ubiegłym tygodniu na parkingu przed budynkiem Collegium Medicum Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie zorganizowano symulację zdarzenia drogowego, w którym udział wzięły dwie poszkodowane osoby.

Symulacja w wykonaniu studentów II i III roku ratownictwa medycznego, członków Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej COR pod opieką dr. Ireneusza Barzieja, miała na celu pokazanie współpracy służb (w tym wypadku pogotowia ratunkowego i straży pożarnej) przy ratowaniu ofiar zdarzenia drogowego w warunkach pandemii – wszyscy członkowie ekip ratunkowych pracowali w kombinezonach ochronnych.

Adresatami i głównymi odbiorcami inscenizacji byli studenci I roku ratownictwa medyznego, których zachęcano w ten sposób do wstępowania w szeregi SKNMR COR.

Symulacja odbyła się dzięki wydatnej pomocy Andrzeja Szczerbowskiego (Transport Sanitarny PHU Szczerbowski), który użyczył swojego ambulansu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź