Start Aktualności Jak ukryć łysinkę? A może nie warto jej ukrywać?

Jak ukryć łysinkę? A może nie warto jej ukrywać?

przez Nysa Hot

Łysinka odwieczna zmora wielu mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy mają rzadkie włosy. Jeśli łysienie dotyczy podnoszenia się linii włosów, czyli powstawania coraz większych zakoli, to można coś z tym zrobić. Nie bez pomocy zostaną również mężczyźni posiadający drobną łysinkę z tyłu głowy. W przypadku pozostałych gęstych włosów może być nawet niewidoczna. Zwłaszcza jeśli oprócz gęstych włosów zapuścisz jeszcze zarost. Mało kto wie, że np. Freddie Mercury miał niewielką łysinkę z tyłu głowy. Jednak ponadto miał gęste włosy więc nie rzucało się to w oczy. Również i Ty możesz poradzić sobie ze swoją małą łysinką. Poznaj popularne sposoby na różne łysinki albo zaakceptuj jej obecność. Zawsze możesz też postawić na radykalny krok, ale po kolei…

Odpowiednia fryzura na zakola – poznaj propozycje

Kiedy masz gęste czy też grube włosy, a jednak pojawiły się zakola, to nie musisz panikować wystarczy, że zapuścisz włosy na grzywce. Możesz postawić na grzywkę zaczesaną na czoło, krótką postrzępioną grzywkę – każda z nich przesłoni zakola. Sprawdzi się też grzywka zaczesana na bok, oczywiście w taki sposób, by możliwe było zakrycie całego czoła i zakoli. Jeśli włosy nie są tak gęste to, możesz jeszcze postawić na wycieniowane boki i podniesioną górę, co odwróci uwagę od wysokiego czoła. Oczywiście można sprawić, że zakola będą prezentować się niczym element zaplanowany i zaczesać wszystkie włosy do tyłu. Aby uzyskać trwały efekt warto sięgnąć po pastę do włosów. Produkt, który jednocześnie pozwala formować fryzurę i ją utrwala doskonale się sprawdza. Włosy mogą być również całkowicie zaczesane na jeden bok. W ten sposób również osiągnie się efekt zaplanowanej stylizacji.

Gdy Twoja łysinka jest z tyłu głowy – postaw na przeszczep włosów lub mikropigmentację skóry głowy

Czasami łysinka jest w takim miejscu, że zaczeski raczej wyglądałyby dziwnie. Wtedy są dwie opcje. Tą prostszą i pozwalającą na uzyskanie efektu od razu jest mikropigmentacja skóry głowy. Przypomina to nieco tatuaż, ale tusz jest wprowadzany bardziej płytko pod skórę. Uzyskuje się w tym miejscu efekt fryzury militarnej i można łysinkę przesłonić kolorem. Oczywiście czasem obszar jest większy i wtedy taki zabieg zbytnio może rzucać się w oczy. To nie znaczy, że nie można nic zrobić, bo przecież możliwy jest jeszcze przeszczep włosów. Prawdopodobieństwo jego przyjęcia się można ocenić na ok. 80%. Warto zatem spróbować tej metody. Włosy w przeszczepionym miejscu odrastają do 9 miesięcy. Stosuje się przeszczep autologiczny, bo taki jest najbardziej skuteczny.

Jakich kosmetyków powinni używać mężczyźni z łysinką i czy pasta do włosów się sprawdzi?

Na pewno można sięgnąć po preparaty nie tyle zagęszczające, co uzupełniające ubytki. W przypadku tych mocniejszych włosów można je stylizować i tutaj sprawdzi się pasta do włosów męskich. Można wybrać tę o mocnym chwycie i połyskującym lub matowym wykończeniu. Dostępne są też pasty teksturowane, dzięki którym można ułożyć fryzurę w pożądanym kształcie. Na pewno odpowiednie cięcie i ułożenie może pomóc przesłonić łysinkę.  Przeczytaj jak działa pomada Reuzel.

Gdy Twoja łysinka staje się łysiną to…

Gdy Twoja łysinka staje się sporą łysiną, to albo spróbujesz przeszczepu, który ze względu na niewielką ilość materiału biorczego może się nie powieść albo nie być wystarczająco zadowalający, albo zaakceptujesz ten fakt i po prostu zgolisz swoje włosy. W końcu jako Kojak możesz świetnie się prezentować. Jeśli brakuje Ci włosów, to zawsze możesz zapuścić brodę. Zwykle jest tak, że łysienie na głowie nie idzie w parze z łysieniem na brodzie i jest to możliwe. Brodę można zapuścić całkiem gęstą. Oczywiście o swoją łysą głowę musisz dbać regularnie. W końcu co pewien czas co nieco będzie Ci tam wyrastać. Aby tego uniknąć po prostu golisz swoją głowę i pokazujesz, że jest to styl, który do Ciebie pasuje. Im więcej pewności siebie, tym lepiej jesteś postrzegany, mimo łysej głowy. Twoja fryzura jest też niesamowicie wygodna, a codzienna pielęgnacja trwa chwilę. Podczas gdy inni wstaje z nieładem na głowie, ty możesz zawsze prezentować się nienagannie.

Łysą głowę można dumnie eksponować. A gdy jest jeszcze szansa na uratowanie fryzury to warto to zrobić.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź