Start Aktualności Jak używać hasztagi na Instagramie?

Jak używać hasztagi na Instagramie?

przez Nysa Hot
Instagram to jeden z największych serwisów społecznościowych, jakie kiedykolwiek powstały. Obecnie korzysta z niego 1 mld osób na całym świecie, z czego w Polsce liczba ta wynosi 6,4 mln. Instagram stał się ogromną bazą przekazywania i zbierania informacji jak i również jest świetnym narzędziem dla marek, vlogerów czy influencerów. Instagram jest bardzo łatwy w obsłudze – zakładamy konto i klikamy lubiane przez z nas zdjęcia, obserwujemy innych i dodajemy zdjęcia na nasze konto. Jeśli chcemy, by nasze konto urosło do kilkunastu, kilkutysięcznego lub nawet milionowego zasięgu warto, poza publikowaniem zrobionych przez nas zdjęć, dodawać hasztagi. Hasztagi odgrywają większą rolę, niż mogłoby się nam wydawać, ponieważ kategoryzują, porządkują oraz gromadzą ogromne ilości informacji na dany temat, co pozwala użytkownikom łatwiej znaleźć pożądaną informację lub zdjęcie.

Co to są hasztagi?

Hasztagi to po prostu #, które dodajemy przed słowem kluczowym, np. jeśli publikujemy zdjęcie z książką, a w opisie piszemy o niej recenzję, a pod recenzją chcemy dodać kilka hashtagów, by nasze zdjęcie i recenzja dotarły do większej ilości osób, jako hashtag może nam posłużyć tytuł książki, autor lub po prostu #książka. Najlepiej dodawać hasztagi tematyczne, związane z Twoim trybem życia, marką, blogiem, czy opublikowanym zdjęciem.
Jeśli interesuje nas dany temat lub hashtag, można też go zaobserwować, tak samo jak inną osobę na Instagramie.

Więcej na temat hasztagów na Instagramie i nie tylko znajdziesz w słowniku Instagrama.

Ilość hasztagów czy jakość?

Przed opublikowaniem zdjęcia, warto pomyśleć, czy zależy nam na ilości hasztagów, czy na ich jakości. Maksymalna ilość hasztagów, którą możemy dodać pod jednym zdjęciem, wynosi 30, lecz nawet jeśli użyjemy dozwolonej ilości hashtagów, to nie będzie to oznaczało to, że post dotrze do większej ilości osób. Warto więc skupić się na jakość, a nawet w przypływie braku kreatywności, przy wyborze hasztagów może nam pomóc nawet sam Instagram. Wystarczy, że w poście napiszemy # i interesujący nas tag, a instagram pokaże ci powiązane z tym tagiem słowa lub zagadnienia, które będą współgrać z twoją grupą docelową.
Warto też pamiętać, że hasztagi można używać na InstaStories, lecz tam ilość hasztagów wynosi jedynie 10, nie oznacza, to, że nie możemy w taki sposób dotrzeć do pewnej grupy odbiorców. Przy dodawaniu hasztagów na naszych Stories, warto też pamiętać o pewnym triku- jeśli chcemy dodać hasztagi pod naszym postem na Stories, a nie chcemy, by psuły one nasze tło lub zdjęcie, warto zmniejszyć czcionkę wpisywanych hasztagów i ukryć je pod tłem lub zdjęciem. Lub wybrać kolor czcionki taki sam, jakie będzie posiadało nasze tło.

Jak zdobyć więcej obserwatorów?

Jest wiele sposobów jak zdobyć więcej followersów na Instagramie, poza tym, że dodajemy hasztagi, warto też być aktywnym na kontach innych osób, lubić ich zdjęcia, dodawać komentarze. Warto też pamiętać, by promować swoje konto na innych portalach społecznościowych, na przykład poprzez wklejenie linka do swojego konta na Instagramie na swoim profilu.
Ważne jest także, by zdobyć zaufanie swoich obserwatorów- odpisuj na wiadomości i wszystkie komentarze- i pokazywać jak powstają wasze zdjęcia lub content od kuchni, i pamiętaj o najważniejszym, by nie kraść czyjegoś zdjęcia, kontentu czy pomysłu, publikuj unikatowe zdjęcia i posty, i stwarzaj własne hasztagi, które zaciekawią potencjalnych obserwatorów.

Kilka wskazówek dotyczących hasztagów

Zabawa hasztagami może pomóc w budowie społeczności na Instagramie, zwiększenie popularności twojego konta lub jego rozpoznawalność. Poniżej znajduję się kilka przydatnych wskazówek, które mogą nam w tym pomóc.

Co z dużo to nie zdrowo- nie przesadzaj z hasztagami, dodaj od 10 do 20 hasztagów pamiętaj, by były one na jeden temat i związane z postem lub twoim kontem stwórz swój oryginalny hasztag, który będzie zawsze wykorzystywany na twoim profilu i przez twoich obserwujących. Nie używaj ciągle tego samego zestawy hasztagów, pod każdym postem, baw się nimi
obserwuj nie tylko konta celebrytów i influencerów, ale także interesujące cię hasztagi Hasztagi to nie tylko słowa kluczowe, które nic nie znaczą, właściwe ich dobranie pomoże wypromować naszą markę lub konto, i dzięki nim, nasz post zobaczy o wiele więcej osób, niż wtedy, gdyby ich w ogóle zabrakło.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź