Start Aktualności Jak zadbać o psa jesienią?

Jak zadbać o psa jesienią?

przez Nysa Hot

Pora jesienna to nie tylko kolorowe liście, ale także kapryśna pogoda. Niższe temperatury i wilgotność sprzyjają infekcjom – dlatego powinniśmy szczególnie zadbać o zdrowie naszych pupili.

– Przede wszystkim musimy zapewnić im odpowiedniej jakości dietę, która dostarczy niezbędnych składników odżywczych. Karmę możemy uzupełniać, podając probiotyki i prozdrowotne suplementy takie jak kwasy omega-3, beta-glukany i witaminy. W ten sposób zwiększymy odporność zwierzaka i przygotujemy go na sezon zimowy – mówi lek. wet. Karolina Nizioł z Przychodnia Weterynaryjna VETKA Nysa.

Okres pomiędzy latem i jesienią kojarzy się nam także z linieniem. Zwierzęta wymieniają okrywę włosową przez około 1,5 miesiąca. Aby skrócić ten czas, powinniśmy regularnie wyczesywać sierść i pozbywać się martwych włosów. W przypadku psów długowłosych można rozważyć podcięcie sierści, co ograniczy przypadkowe przynoszenie do domu liści i piachu.

-Nie możemy zapominać również o kleszczach! Ich aktywność jest teraz równie wysoka, co wiosną. Po każdym spacerze sprawdzajmy skórę i sierść naszego pupila w poszukiwaniu tych pasożytów. Zapewnijmy również odpowiednią profilaktykę, podając preparaty w postaci tabletek, sprayów czy kropli – podkreśla lek. wet. Karolina Nizioł.

Kolejne tygodnie przynoszą coraz więcej zimna. Pojawia się pierwszy śnieg, a na chodnikach szron. Łapy naszych psów narażone są na kontakt z solą i preparatami rozpuszczającymi lód. By nie dopuścić do uszkodzenia psich opuszek, pielęgnujmy je w odpowiedni sposób.

– Dobrym pomysłem są ochraniacze na łapy, zakładane podczas spacerów. Dostępne są również różnego rodzaju kosmetyki takie jak balsamy czy kremy, które zabezpieczają i regenerują podrażnione łapki – dodaje lek. wet. Karolina Nizioł.

Pamiętajmy, aby właściwie przygotować naszego pupila na sezon jesienny – wtedy żadna pogoda nie przeszkodzi nam w spacerach!

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź