Start Aktualności Jak zapłacić za postój w nowych parkometrach?

Jak zapłacić za postój w nowych parkometrach?

przez Nysa Hot

Od czwartku rusza montaż nowych parkometrów na ulicach Nysy. Nowe urządzenia kupił Miejski Zakład Komunikacji, który od 1 stycznia przejmuje strefę płatnego parkowania od prywatnego podmiotu. Dla gminy to spore oszczędności.

Strefa płatnego parkowania w Nysie

Nowe parkometry na drogach gminnych będą dopasowane do współczesnych standardów. Mowa zwłaszcza o możliwości płatności kartą płatniczą, czy też poprzez aplikacje mobilne od trzech operatorów. Dla tych, co lubią płacić bilonami MZK pozostawi taką możliwość. W ostatnich dniach spółka wylała 10 fundamentów po urządzenia, jeszcze w tym tygodniu zamontowanych zostanie kilka parkometrów. Pierwszy pilotażowy na bazie MZK. Przewoźnik nagra też filmy instruktażowe, aby ułatwić korzystanie z nowych urządzeń.

Na zdjęciu nowy parkometr zamontowany przez dwoma tygodniami przez Starostwo Powiatowe. Tego typu urządzenia stanęły przy ul. Piastowskiej i Chopina (czytaj dalej: zmiana zasad parkowania przy Piastowskiej od 19 listopada).

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź