Start Rozrywka Jakie filmy oglądać w czasie pandemii?

Jakie filmy oglądać w czasie pandemii?

przez Nysa Hot

Zostań w domu i oglądaj filmy. Na co zwrócić uwagę przy ich doborze? Dziś powiemy o produkcjach filmowych, jutro skupimy się na tytułach najlepszych seriali zagranicznych ostatnich lat.

Andrzej Horyza od lat związany jest z Nysą przez Dyskusyjny Klubu Filmowy. Współorganizator Slot Art Festival, związany z wrocławskim kinem Nowe Horyzonty, regularnie odwiedza Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, by wspólnie ze studentami i mieszkańcami Nysy oglądać i rozmawiać o niebanalnych produkcjach. Uczestnicy DKF mieli okazję obejrzeć już takie filmy jak: ,,Wszystko za życie”, ,,Była sobie dziewczyna”, czy ,,Winni”. Na co jednak obecnie zwrócić uwagę przygotowując domowy wieczór filmowy?

1. Nie oglądaj filmów które zwykle oglądasz. Bardzo często są to filmy przy których odpoczywamy. Czas pandemii może być okazją do zmierzenia się z większymi wyzwaniami.

Spróbujmy przejść przez filmografię jednego, wybranego reżysera, który tworzy tzw. kino autorskie.

Spróbujmy przejść przez ważny dla nas temat. Niech poprowadzą nas przez niego filmy, które się z tym tematem mierzyły.

Spróbujmy innego języka filmowego – może kino nieme, może kinematografia irańska, japońska, turecka? Tam drzemią skarby, których często jesteśmy nieświadomi

2. Potraktuj film jako partnera w myśleniu. Wyszukaj filmy, które mierzą się z podobnymi pytaniami, z jakimi Ty mierzysz się teraz w swoim życiu.

3. Unikaj filmów, które cię osłabią. Zwracaj uwagę na swój nastrój w pandemii i czytaj swoje emocje. Dobieraj filmy które nie wpędzą Cię w depresję. Powinniśmy – w czasie takim jak ten – pomagać innym, a nie stać się dla ludzi wokół kolejną osobą, którą trzeba się będzie zająć – radzi Andrzej Horyza-

Obecny stan epidemii jest idealnym czasem do nadrobienia zaległości filmowych. Czas wolny można wykorzystać także na sportowo oraz muzycznie.

fot. Creative Studio – Hubert Bałdo

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź