Start Aktualności Jakie rolki na początek dla dorosłego?

Jakie rolki na początek dla dorosłego?

przez Nysa Hot

Znane przysłowie głosi, że sport to zdrowie. Zapewne zgadzacie się z tym stwierdzeniem, szczególnie jeśli pasjonujecie się konkretną dyscypliną. Może to być rower, bieganie, piłka nożna, tenis, pływanie czy rolki, które od kilku już lat zdobywają coraz większe grono zwolenników. Aby komfortowo i bezpiecznie mknąć po trasach dla rolkarzy trzeba zainwestować w sprzęt i ochraniacze. Jeśli aktualnie stoicie przed wyborem najlepszych rolek dla siebie, sprawdźcie, na co zwrócić szczególną uwagę?

Średnica i rodzaj kół

Mimo że na pozór rolki nie różnią się niczym od siebie, warto przyjrzeć się im bliżej, aby dostrzec znaczące odmienności. Pierwszą jest wielkość oraz rodzaj kół. Początkującym sportowcom polecamy nieco mniejsze koła, które znacząco ograniczają rozwijaną prędkość. Dopiero po pewnym czasie, gdy zdobędziecie umiejętności poruszania się na rolkach, możecie wymienić posiadany model na taki, który wyposażony będzie w koła o średnicy na przykład 110 mm. Warto wziąć tę kwestię pod uwagę, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa.

Inną kwestią jest twardość kół. Im twardsze, tym szybsza jazda. Pierwsze rolki warto wybrać spośród modeli oznaczanych symbolami od 74 do 82, co oznacza, że koła będą miały większą twardość. Zadbajcie też o łożyska, które powinny – mówiąc kolokwialnie – kręcić się dość wolno. Najlepiej poradzić się w tej kwestii sprzedawcy, aby dopasować odpowiednie rolki do własnych umiejętności oraz oczekiwań. Do aspektów bezpieczeństwa należy dodać hamulec, który powinien być twardy i dość łatwo wymienialny. Jeśli na przeszkodzie do zakupu rolek stoją przejściowe problemy finansowe, z pomocą przyjdzie pożyczka online.

Komfort jazdy oraz akcesoria

Zajmijmy się choć na chwilę komfortem jazdy. Rolki powinny bardzo dokładnie przylegać do stopy, dlatego unikajcie modeli nieco za dużych lub nieco za małych. Panuje powszechne przekonanie, że rozmiar rolek powinien być większy od rozmiaru noszonych butów. To błąd. Zbyt luźne rolki nie zapewnią stopom właściwej stabilizacji, co może przyczynić się do poważnych urazów, a nawet złamań. Istotny jest także materiał, z jakiego wykonano rolki, a konkretnie ich wnętrze. Musi zapewniać odpowiednią wentylację, minimalizując ryzyko odparzeń.

Nie zapominajcie o akcesoriach poprawiających bezpieczeństwo, w których zakupie pomoże pożyczka online. Obowiązkowy jest kask, ochraniacze na kolana i łokcie, a także rękawiczki. W razie upadku, który na początku nauki nie jest przecież rzadkością, ochronią wrażliwe części ciała przed urazem.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź