Start Aktualności Jakie utrudnienia czekają nas w Rynku?

Jakie utrudnienia czekają nas w Rynku?

przez Nysa Hot

Na przełomie czerwca i lipca ciężki sprzęt wraca do ścisłego Rynku. To kolejny etap rewitalizacji naszego śródmieścia. Na początek wykonawca zajmie odcinek między Placem Kościelnym, w kierunku ul. Wrocławskiej. Prace mają potrwać 15 miesięcy.

Rusza remont Rynku w Nysie

Odwiedzający Nysę przecierają oczy ze zdziwienia. Miliony wydane na przebudowę tkanki miasta zwiększyły prestiż Rynku i ulic przylegających. W tym tygodniu oddano do użytku Plac Kopernika, niebawem rozpoczyna się przebudowa dworca, a już za około dwa tygodnie rozpocznie się remont II pierzei Rynku. Jakość użytych materiałów nie będzie odbiegać od dotychczas wykonanych prac. Mieszkańcy zyskają m.in. nowe nasadzenia i efektowne elementy małej architektury.

– Priorytetem jest tempo prac i dostęp do firm oraz instytucji. Nasz firma ma duże doświadczenie na rynku, a na tą budowę skierujemy cały potencjał sprzętowy i ludzki – mówi główny wykonawca, Ryszard Biela

Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz podkreśla, że na pewno musimy się liczyć z możliwymi ograniczeniami. Wykonawca zadeklarował, że będzie oddawał inwestycję etapami, aby utrudnienia były jak najmniejsze. W niektórych przypadkach jak wymiana instalacji, może być konieczne czasowe wyłącznie z ruchu całego odcinka drogi, od restauracji Piec, w kierunku Bazyliki Mniejszej. Kierowcy będą mogli jak dotychczas przejechać przez Rynek od fontanny Trytona w kierunku Galerii Nyskiej.

Rynek zamykany na weekend

Po zakończeniu prac wjazd do Rynku od Fontanny Trytona w kierunku Bazyliki prawdopodobnie będzie zamykany na weekend, na czas wydarzeń kulturalnych i jarmarków produktów lokalnych. Gmina na razie nie zakłada całkowitego zamknięcia Rynku dla ruchu kołowego. Od lat budziło to sprzeciw nyskich przedsiębiorców. Teraz, kiedy firmy ucierpiały na sutek pandemii, takie rozwiązanie tym bardziej nie powinno być brane pod uwagę.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź