Start Na sygnale Jankowicz stawia na gminę

Jankowicz stawia na gminę

przez Nysa Hot
Rozmawiamy z jednym z niekwestionowanych liderów odnowy wsi, radnym dwóch kadencji Rady Powiatu, Sebastianem Jankowiczem. Sołtys Kępnicy tym razem swoje doświadczenie chce przenieść do Rady Miejskiej w Nysie. Czy pomysły jakie proponuje i hasło „w jedności siła” wystarczą przy zmienionej ordynacji? Odpowiedź poznamy już za tydzień! W sołectwach rywalizacja o fotele radnych zapowiadają się niezwykle interesująco.

NysaHot: Dlaczego tym razem gmina a nie powiat?

S. Jankowicz: Jestem mieszkańcem Sołectwa Kępnica, czuję potrzeby wsi, posiadam ogromne doświadczenie w działalności społecznej na rzecz sołectw. Chcę ten potencjał wykorzystać na najniższym szczeblu samorządu, ponieważ to od Gminy zależy szybkość rozwoju naszych sołectw a zarazem naszych małych Ojczyzn.

NysaHot: Jakie doświadczenia chce Pan wnieść do rady gminy?

S. Jankowicz: Będąc przez 3 kadencje Sołtysem Wsi Kępnica, 2 kadencje radnym Rady Powiatu, od czterech lat Prezesem Ochotniczych Straży Pożarnych  Gminy Nysa zdobyłem ogromne doświadczenie, poznałem problemy sołectw – to z czym tak naprawdę nasze małe Ojczyzny się borykają. Przede wszystkim nauczyłem się pracować z ludźmi. Uważam że przedstawiciel społeczeństwa (czytaj Radny) to powinna być osoba odważna, potrafiąca się wstawić w imieniu swoich wyborców, myślę że do takich osób należę.

NysaHot: Pana priorytety na kadencję to?

S. Jankowicz: Oczywiście priorytetów jest wiele ale najważniejsze to:

– Zrównoważony podział środków na sołectwa.

– Budowa dróg i chodników na terenach wiejskich ( przede wszystkim droga Kępnica – Wierzbięcice, Domaszkowice – Wierzbięcice, Regulice – Sękowice, Rusocin – Złotogłowice) , budowa tych dróg pozwoli na  skomunikowanie sołectw przez MZK. Jeżeli chodzi o chodniki to jest bolączką każdej wsi.

– Stworzenie stanowisk pracowników gospodarczych w sołectwach na stałe, nie tylko sezonowo jak to było do tej pory, ale przez cały rok, tak aby nasze sołectwa były czyste i zadbane.

– Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych poprzez budowę i modernizację świetlic , budowę placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych.

– Zwiększenie środków na działalność LZS oraz  OSP w tym zakup 4 samochodów pożarniczych.

– Zwiększenie kwoty odpisu sołeckiego o 25% oraz wprowadzenie ulg podatkowych dla właścicieli posiadających duże obiekty gospodarcze , które w obecnej chwili nie są wykorzystywane ale są w dobrym stanie technicznym.

NysaHot: Jakie są bolączki sołectw? 

S. Jankowicz: Myślę, że potrzeb i problemów jest wiele ale w szczególności to :

 – skomunikowane sołectw poprzez zwiększenie dostępności do MZK

 – budowa dróg, chodników, odbudowy nawierzchni

 – budowa i modernizacja świetlic wiejskich

 – odtworzenie dróg dojazdowych do pól 

– zagospodarowanie terenów rekreacyjnych ( budowa placów zabaw, boisk, siłowni zewnętrznych, scen)
 
NysaHot: Dlaczego wyborcy powinni postawić na Pana?
 
S. Jankowicz: Uważam, że poświęcam całego siebie dla dobra lokalnej społeczności, mam nadzieję że mieszkańcy to widzą, chcę dać z siebie jeszcze więcej dla dobra naszych wsi. Myślę , że doświadczenie jakie nabyłem będąc sołtysem i radnym rady powiatu pozwoli mi na bycie aktywnym radnym Rady Miejskiej walczącym o nasze małe Ojczyzny. Dlatego proszę o mandat zaufania. Obiecując, że nie zawiodę Państwa zaufania. 21 października proszę szukać KWW Kordiana Kolbiarz,a okręg nr IV, lista nr 20, Pozycja 1.
 
fot. Sebastian Jankowicz

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź