Start Hot Jarmark 15-16 grudnia

Jarmark 15-16 grudnia

przez Nysa Hot

Wasz ulubiony Jarmark Świąteczny zaplanowano na 15-16 grudnia. Podobnie jak na wiosnę, kiermasze z rozmaitościami i świątecznymi atrybutami staną przed Bazyliką Mniejszą.

Tradycyjnie podczas jarmarku organizowanego przez NDK i Punkt Informacji Turystycznej wystawcy zadbają o to, aby zwiedzający nie wyszli z pustymi rękoma. Domowe wypieki, garmażeria od lokalnych dostawców i nietuzinkowe ozdoby świąteczne wykonane z różnych materiałów z pewnością przypadną Wam do gustu. Nie zabraknie miodów z rodzimych pasiek, wiejskiego chleba, ozdób wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nysie i przepięknych bombek. Ofertę dopełnią także antyalergiczne zabawki, czy też żywność z gospodarstw ekologicznych.

Przedłużający się remont ul. Piastowskiej ponownie wymusił przeniesienie tego wydarzenia na plac katedralny. Zdaniem części stałych bywalców, z korzyścią dla tego wydarzenia. Inni mówią, że na Rynku brakuje atrakcji i warsztatów dla dzieci organizowanych dotąd w Bastionie św. Jadwigi.   

Relacja z Jarmarku Wielkanocnego

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź