Start Rozrywka Jarmark w nowej scenerii

Jarmark w nowej scenerii

przez Nysa Hot

W tym roku tradycyjny Jarmark Wielkanocy wypada w dniach 24-25 marca. Organizatorzy zapowiadają, że do Nysy zjedzie ponad 30 wystawców, którzy zaprezentują świąteczne atrybuty. Po raz pierwszy od lat stragany staną przed Bazyliką Mniejszą.

Przenosiny popularnego jarmarku na Plac Katedralny zostały wymuszone przez przebudowę ulicy Piastowskiej i utrudnione dojście na dziedziniec Bastionu św. Jadwigi. Jak co roku będzie to świetna okazja do zakupu lokalnych produktów, skosztowania wyrobów wielkanocnych oraz zakupu stroików, które będą cieszyć oko podczas Świąt. – Ponadto będzie można nabyć świąteczne produkty, wspaniałe i smaczne tradycyjne wędliny, ciasta, wielkanocne baby nadające się w sam raz do wielkanocnego koszyczka, wspaniałe świąteczne stroiki i ozdoby oraz wiosenne kwiaty – wylicza Jarosław Srębacz z Informacji Turystycznej w Nysie.

W tym roku będzie ponad trzydziestu wystawców z różnych części naszego województwa, a także z poza, prezentujących lokalne produkty z możliwością degustacji potraw oraz twórców rzemiosła artystycznego. Dla najmłodszych nie zabraknie animacji i słodkich upominków rozdawanych przez Króliczka Wielkanocnego. To z nim dzieciaki będą mogły w pobliżu Bazyliki Mniejszej poszukać ukrytych jajeczek. Polecamy!

W sobotę podczas Jarmarku redakcja nysahot.pl będzie obecna z ekipą tv. Zachęcamy do podchodzenia, udzielania wywiadów i dzielenia się uwagami n/t naszego portalu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź