Start Aktualności Jest pomoc finansowana dla powodzian z Morowa

Jest pomoc finansowana dla powodzian z Morowa

przez Nysa Hot

Sołtys Morowa przekazał dobrą wiadomość. Poszkodowane podczas ostatnich podtopień rodziny otrzymały kolejne wsparcie finansowane.

Tym razem rządowe środki będą mogły być wykorzystane na remonty mieszkań. Środki zostały rozdzielone na podstawie oszacowanych strat. Mieszkańcy Morowa bardziej jednak czekają na informacje o konkretnych planach uregulowania koryta rzeki. Jak na razie zarząd zlewni Wód Polskich w Nysie zapowiedział oczyszczenie koryta rzeki Mora. Prace mają zostać przeprowadzone na odcinku od ujścia rzeki.

Wykonawca prac został wyłoniony, obecnie trwają procedury związane z przekazaniem terenu. Roboty mają się zakończyć w październiku – mówi sołtys wsi, Artur Pieczarka.

To jednak tylko doraźne rozwiązanie, które może nie wystarczyć przy oberwaniu chmury, jakie miało miejsce na początku września. Jak mówi sekretarz gminy Piotr Bobak – Nysa i Głuchołazy razem pracują nad rozwiązaniami, aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych zdarzeń na Białej Głuchołaskiej i rzece Mora. Kompleksowe rozwiązanie problemu może kosztować samorząd nawet kilka milionów złotych.

fot. FB/Morów

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź