Start Hot Jest przełom w sprawie szczepień w Nysie

Jest przełom w sprawie szczepień w Nysie

przez Nysa Hot

W piątek pisaliśmy o opóźnieniach przy rozpoczęciu szczepień masowych w Nysie. Mimo gotowości władz samorządowych, nie było porozumienia NFZ z operatorem szczepień. Nieoficjalnie mówiło się o braku szczepionek. Z tego samego powodu przesunęły się terminy również w innych miastach naszego powiatu.

Szczepienia przeciw Covid-19 od 28 kwietnia

Nie 17 maja, a 28 kwietnia. To nowy nieoficjalny termin rozpoczęcia szczepień w Nysie. O ile nic się nie zmieni, tego dnia firma Optima Medycyna rozpocznie szczepienia powszechne w Hali Nysa przy ul. Sudeckiej.  Do szczepień będą kwalifikowani pacjenci zarejestrowani przez zewnętrzne systemy ministerialne. W zależności od liczby dostarczanych szczepionek w Nysie będzie szczepionych od pięciuset to nawet tysiąca osób dziennie. W obiekcie sportowym trwają już zaawansowane przygotowania. Wizytacja obiektu ma odbyć się jeszcze w tym tygodniu. Jak podkreśla prezes Agencji Rozwoju Nysy i Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Wyczałkowski – trudno znaleźć w naszym regionie lepszy obiekt do tego typu operacji logistycznej.

W przyszłym tygodniu ruszą też szczepienia w Otmuchowie w ogólniaku przy ul. Krakowskiej. – Jeśli się uda będziemy w pierwszej kolejności szczepić mieszkańców naszej gminy, a około 30% zakwalifikowanych osób będzie wskazanych przez zewnętrzny system – mówi dla NysaHot Burmistrz Otmuchowa – Jan Woźniak. W szkole przygotowano 7 stanowisk do szczepień. Dziennie uda się zaszczepić około dwieście osób.

fot. Andrzej Babiński

0 komentarz
0

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź