Start Aktualności Jubileusz 25-lecia Powiatu Nyskiego

Jubileusz 25-lecia Powiatu Nyskiego

przez Nysa Hot

To już 25 lat. To był dzień pełen wzruszeń, radości, gratulacji i oczywiście muzyki, której podczas takiego wydarzenia nie mogło zabraknąć.

Obchody 25-lecia Powiatu Nyskiego zainaugurowała uroczysta gala, która odbyła się 16 czerwca br. w Nyskim Domu Kultury. Wydarzenie było okazją do podsumowania efektów dotychczasowej pracy i zmian, jakie w tym czasie dokonały się w naszym powiecie.

Uroczyste obchody jubileuszu 25-lecia Samorządu Powiatu Nyskiego uświetniła obecność wielu znamienitych gości, którzy w okresie tych 25 lat budowali, tworzyli i rozwijali powiat, starostów Powiatu Nyskiego, burmistrzów i wójtów gmin powiatu nyskiego,  obecnego i byłych Sekretarzy Powiatu, przewodniczących Rady Powiatu, dawnych i obecnych pracowników Starostwa Powiatowego,  przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji współpracujących z powiatem nyskim, obecnych i byłych dyrektorów szkół, media oraz wielu mieszkańców powiatu. Uroczystą galę poprowadzili profesjonalnie i z wdziękiem pracownicy Starosta Powiatowego w Nysie – Ewelina Minkowicz oraz Zenon Wiszniewski. Gospodarzem uroczystości był Andrzej Kruczkiewicz Starosta Nyski.

Uroczystą galę rozpoczęliśmy minutą ciszy upamiętniającą radnych, pracowników Starostwa Powiatowego w Nysie oraz jednostek organizacyjnych powiatu, którzy odeszli na wieczną wartę.

Jubileusz był doskonałą okazją do wspomnień o początkach kształtowania się samorządności. W wyczerpujący i interesujący sposób przedstawił historyczną rolę powiatu nyskiego Edward Hałajko dyrektor Muzeum Powiatowego w Nysie.

Bardzo ważnym punktem w programie uroczystości było wręczenie podziękowań.  Szczególne uznania zostały skierowane przede wszystkim do radnych sześciu kadencji, gdyż to oni są reprezentantami mieszkańców naszego powiatu. Rada Powiatu to najważniejszy organ w powiecie i to ona stanowiła o dokonywanych przedsięwzięciach na przestrzeni tych 25 lat. Symboliczne podziękowania zostały złożone na ręce osób, które kierowały pracą radnych.

Szczególne uznania zostały skierowane przede wszystkim do radnych sześciu kadencji, gdyż to oni są reprezentantami mieszkańców naszego powiatu.

Podziękowania zostały złożone również na ręce starostów. W ciągu 25 lat powiatem zarządzało 5 starostów: Stanisław Pawlaczyk był Starostą Nyskim w latach 1998-1999, Zbigniew Majka był Starostą Nyskim w latach 1999-2006, Adam Fujarczuk był Starostą Nyskim w latach 2006-2014, Czesław Biłobran był Starostą Nyskim w latach 2014-2018 oraz gospodarz uroczystości  Andrzej Kruczkiewicz – Starosta VI kadencji, który piastuje ten urząd od 2018 roku.

Podziękowania dla wszystkich starostów

Podziękowania zostały również skierowane do osób, które z racji wykonywanych funkcji czuwały, aby podejmowane działania powiatu były zgodne pod kątem finansowym jak i organizacyjnym.

Podziękowania za pracę na rzecz powiatu

Podziękowano również obecnym burmistrzom i wójtom gmin powiatu nyskiego, którzy bez wątpienia przyczyniają  się do funkcjonowania i rozwoju naszej  Małej Ojczyzny.

Podziękowano również obecnym burmistrzom i wójtom powiatu nyskiego, którzy bez wątpienia przyczyniają się do funkcjonowania i rozwoju Małej Ojczyzny.

Galę uświetniły występy wspaniałych artystów. Porywający był występ Agnieszki Niewiadomskiej przy akompaniamencie Szymona Blaszyńskiego. W muzyczny świat wspomnień zabrała nas genialna Wiktoria Wojdyło. Z dużym wzruszeniem wysłuchaliśmy również występów uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie. Dziękujemy za wspaniałe występy i dostarczenie ogromnych wrażeń artystycznych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź