Start Inwestycje Jutro otwarcie podziemnego parkingu na Piastowskiej!

Jutro otwarcie podziemnego parkingu na Piastowskiej!

przez Nysa Hot

Bez oficjalnych wstęg i przemówień zostanie jutro (10.07) otwarty dla kierowców podziemny parking na ul. Piastowskiej. Na razie będzie można korzystać z niego bezpłatnie. Starostwo Powiatowe ma jednak plan, by w przyszłości parking był płatny. Opłata ma pozwolić bowiem na uniknięcie blokowania miejsca i umożliwić rotację pojazdów.

W połowie kwietnia oficjalnie otwarto wyremontowaną ulicę Piastowską. Podziemny parking miał być oddany do użytku kilka tygodni później. Sprawa jednak przedłużała się, a jak tłumaczył wicestarosta Jacek Chwalenia wynikało to m.in. z niezbędnych napraw gwarancyjnych. Przeszklone wejścia do parkingu zaczęły bowiem pękać i trzeba było je wymienić.

Parking będzie udostępniony dla kierowców od 10 lipca. Pod ulicą Piastowską przygotowano miejsce dla blisko 80 samochodów. Na razie będziemy z niego korzystać za darmo. Starostwo chce, by podziemny parking został włączony do strefy płatnego parkowania. Do tego jednak potrzebna jest zgoda Urzędu Marszałkowskiego.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź