Start Aktualności Jutro rusza głosowanie nad budżetem obywatelskim

Jutro rusza głosowanie nad budżetem obywatelskim

Mieszkańcy zdecydują, co nowego powstanie w Nysie

przez Nysa Hot

W tym roku będziemy mogli oddać dwa głosy. Jeden na projekty typowo inwestycyjne, drugi na tzw. projekty miękkie, w tym np. pikniki integracyjne, czy też widowiska plenerowe. W bieżącej edycji budżet partycypacyjny jest rekordowo wysoki. To pokłosie unieważnienia poprzedniej edycji. Tym razem pandemia nie popsuje planów organizatorów.

Budżet Obywatelski Gminy Nysa rusza głosowanie

W piątek gmina ogłosi wzór karty do głosowania i udostępni link do strony, na której będziemy mogli zagłosować przez internet. W dobie pandemii to bardzo wygodny sposób. Alternatywą jest jak zawsze wydrukowanie karty i wrzucenie jej do urny w nyskim magistracie. Głosowanie potrwa do 21 lutego br. Ostateczne wyniki głosowania poznamy 10 marca podczas konferencji prasowej.

Zobacz listę projektów >>> link 

Tym razem do podziału jest aż 750 tysięcy złotych, w tym 700 tysięcy na projekty infrastrukturalne i 50 tysięcy na wydarzenia prospołeczne, integrujące lokalną społeczność.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź