Start Aktualności Kamery termowizyjne dla szpitali w Nysie i Głuchołazach

Kamery termowizyjne dla szpitali w Nysie i Głuchołazach

przez Nysa Hot

Choć tego typu zakupy powinny być już dawno standardem, samorządy nadrabiają stracony czas. ZOZ w Nysie oraz SP ZOZ ZOZ w Głuchołazach otrzymają kamery termowizyjne. Zakup sfinansuje Powiat Nyski.

Zakup kamer ma ograniczyć kontakt personelu z pacjentami, potencjalnie zarażonymi koronawirusem. Kamera zapewnia zdalny pomiar temperatury ciała człowieka z odległości kilku metrów w czasie rzeczywistym. Chociaż żadna kamera termowizyjna nie może wykryć ani zdiagnozować covid 19, ich użycie pozwoli personelowi szpitala na podjęcie odpowiednich kroków w celu izolacji pacjenta. Pozwala to też na większą dyskrecję w identyfikowaniu osób, które wymagają dalszego badania przesiewowego za pomocą testów. Takie rozwiązania z powodzeniem wykorzystywane są m.in. na lotniskach. Wiele wskazuje na to, że po zwalczeniu pandemii służba zdrowia będzie miała lepszy model finansowania, co pozwoli na określenie wyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa, choćby samego personelu.

Od kilku dni Szpital Powiatowy w Nysie przed wejściem do nowego gmachu placówki ustawił tzw. pododdział gorączkowy (zobacz). Personel i pacjenci przed wejściem do szpitala muszą obowiązkowo przejść przez namiot, w którym sprawdzana jest temperatura ciała. W przypadku podejrzenia zapalenia koronawirusem, osoba taka będzie izolowana.

fot. testo.com

 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź