Start Aktualności Kamień węgielny pod budowę fabryki Umicore

Kamień węgielny pod budowę fabryki Umicore

przez Nysa Hot

Przeglądając ogłoszenia o pracę, można było już trafić na oferty firmy Umicore. Na razie belgijski gigant szukał kadry kierowniczej. Rekrutacja większości pracowników ma rozpocząć się już niebawem25 lutego wmurowany zostanie natomiast kamień węgielny pod budowę zakładu produkcyjnego w strefie Radzikowice-Goświnowice.

Oficjalna uroczystość będzie mieć miejsce już przy mocno zaawansowanych pracach. Trwają bowiem zbrojenie strefy ekonomicznej i budowa samego zakładu. Prace prowadzą też Turon i Polska Spółka Gazownictwa. Zbrojenie terenu ma potrwać do sierpnia. Na finiszu ma być już wtedy także budowa samej fabryki.

Umicore zbuduje nowoczesny zakład produkcyjny materiałów katodowych, które wchodzą w skład baterii litowo-jonowych. W pierwszej fazie, która jest obecnie planowana na 2023 rok, Belgowie planują zatrudnić około 400 osób. Materiały katodowe z zakładu trafią głównie do baterii stosowanych w samochodach elektrycznych na rynku europejskimZakład rozpocznie dostawy do klientów już pod koniec tego roku. Aby dowiedzieć się o potencjalnych miejscach pracy warto odwiedzić marcowe targi pracy Partner (13.03) w Hali Nysa, gdzie Umciore będzie mieć swoje stanowisko.

fot. Umicore.com

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź