Start Aktualności Kamil Bortniczuk komentuje doniesienia o „biesiadowaniu w restauracji”

Kamil Bortniczuk komentuje doniesienia o „biesiadowaniu w restauracji”

przez Nysa Hot

W tym tygodniu w lokalnej gazecie pojawił się artykuł informujący o tym, że burmistrz Nysy wraz ze współpracownikami biesiadowali w jednej z nyskich restauracji. Jak powiedział naszemu portalowi Zastępca Burmistrza Nysy Marek Rymarz, spotkanie miało charakter służbowy, a gmina wystąpiła już do redakcji tygodnika o sprostowanie zawartych w nim treści. Do sprawy odniósł się także poseł Kamil Bortniczuk.

-Spotkanie odbyło się w zgodzie z obowiązującymi przepisami, a Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy
który jako gospodarz miasta przywitał delegację w Nysie jest ozdrowieńcem, w związku z czym nie stanowił zagrożenia dla uczestników spotkania. – komentuje Bortniczuk.  – Co najważniejsze, efektem spotkania będzie budowa na naszym terenie (Nysa, Głuchołazy, Prudnik, Głogówek, Niemodlin i Lubrza) kilkuset (a może nawet powyżej tysiąca) mieszkań w ramach programu „Mieszkanie dla rozwoju”. Jeszcze raz dziękuję wszystkim redakcjom za pomoc w głoszeniu tej dobrej dla nas wszystkich nowiny.

Sprawą zajęły się ogólnopolskie media. Dziś w Nysie byli m.in. dziennikarze telewizji TVN 24. Sprawę spotkania w restauracji wyjaśnia także nyska policja.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź