Start Aktualności Kamil Bortniczuk podał się do dymisji

Kamil Bortniczuk podał się do dymisji

przez Nysa Hot
Do dzisiaj Opolszczyzna miała trzech wiceministrów. Wszystko zmieniło się po dymisji posła Kamila Bortniczuka z Głuchołaz. Wczoraj z Rządem rozstał się jego polityczny mentor i szef Porozumienia Jarosław Gowin. Razem planują zabiegać o poparcie inicjatywy zmiany Konstytucji.
3,5 miesiąca Kamil Bortniczuk zajmował fotel wiceministra Funduszy i Polityki Regionalnej. Dzisiaj poseł z Powiatu Nyskiego zrezygnował z pełnionej funkcji.
Zrobiłem to, by być podobnie wiarygodnym jak premier Jarosław Gowin
komentuje poseł Kamil Bortniczuk
Wczoraj do dymisji podał się przewodniczący Porozumienia Jarosław Gowin. Polityk do tej pory był Wicepremierem, a także Ministrem Nauki oraz Szkolnictwa Wyższego. Przypomnijmy, że obecnie trwa druga kadencja Kamila Bortniczuka. Poseł uzyskał mandat po raz pierwszy w 2018 roku, po tym gdy wszedł do Parlamentu za Bartłomieja Stawiarskiego, który został Burmistrzem Namysłowa. W 2019 roku na Kamila Bortniczuka głos oddało 16 953 wyborców.
Podczas ostatniej kampanii wyborczej był bardzo aktywny w Nysie, obiecując tzw. „4 Bortniczuka”. Wśród pomysłów, które wspierał był m.in. remont stadionu Polonii Nysa oraz rewitalizacja terenów nad Jeziorem Nyskim.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź