Start Aktualności Kiedy boli kręgosłup – jak sobie pomóc?

Kiedy boli kręgosłup – jak sobie pomóc?

Sprawdź platformę Fitsey

przez Nysa Hot

Ból pleców to to dla wielu nieodłączny element codzienności. Siedząca praca, stres i niewłaściwe nawyki to najczęstsze powody tej cywilizacyjnej choroby. Czasem wystarczy mała zmiana, aby pozbyć się tego uciążliwego bólu na zawsze. Jeśli od dawna szukasz rozwiązania tego dyskomfortu, to jesteś w dobrym miejscu. Oto kilka prostych rozwiązań, które z pewnością pomogą Ci w pozbyciu się powracającego problemu.

Odpowiednio urządzone miejsce pracy

Od jakiegoś czasu pracujesz zdalnie przy biurku i nie wiesz dlaczego bolą Cię plecy? Częstym powodem nawracających dolegliwości jest nieodpowiednio urządzone miejsce pracy. Odpowiedniej wysokości stół oraz dobrze wyprofilowane krzesło to podstawa. Zwróć uwagę na to jak siedzisz. Staraj utrzymywać swoje plecy w pozycji wyprostowanej. Czubek głowy staraj się trzymać w pozycji prostej do linii pleców. Ważnym elementem ustawienia miejsca pracy jest umiejscowienie monitora. Zadbaj o to, by znajdował się on na wysokości Twoich oczu – nie niżej, nie wyżej.

Zwróć uwagę na to jak odpoczywasz

Wieczorny relaks przed telewizorem czy może lektura ulubionej książki? Niezależnie jak spędzasz swoje wolne wieczory, pamiętaj o utrzymaniu naturalnej dla kręgosłupa postawy. Wybieraj fotele lub kanapy, na których możesz oprzeć głowę. Nie dokładaj swoim plecom po ciężkim dniu pracy. Dodatkowo zwróć uwagę na to, jak śpisz. Unikaj nocowania na kanapie i miękkich lub za twardych materaców. Bo w końcu to właśnie w nocy nasz kręgosłup ma odpoczywać od codziennych obowiązków.

Treningi dla osób pracujących na siedząco

Nic nie pomoże Ci lepiej w utrzymaniu zdrowych pleców niż codzienna praktyka. Wstajesz rano z łóżka? Porozciągaj się! Czerp z podstaw jogi lub ze znanych Ci treningów. Skłony, skręt i wymachy – wszystko to z zachowaniem prostego kręgosłupa oczywiście. Zastanawiasz się jak ćwiczyć? Przyjdź do nas na zajęcia do klubu. W każdą środę o 18:00 Agnieszka prowadzi trening “Zdrowy kręgosłup”, na którym poznasz sprawdzone praktyki, które bez problemu wprowadzisz w swoją codzienność. Jeśli jednak wolisz późniejsze godziny, Ewa zaprasza na jogę w każdy czwartek o godzinie 20:00. Poznaj relaksacyjne asany, które pozytywnie wpłyną na kondycję Twojego ciała, jak i ducha. Pozbądź się bólu kręgosłupa raz na zawsze.

Zapisać na zajęcia możesz się przez platformę Fitsey dostępną na naszej stronie: www.soniadziergas.pl

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź