Start Aktualności Kiedy decyzja w sprawie otwarcia lodowiska?

Kiedy decyzja w sprawie otwarcia lodowiska?

przez Nysa Hot

Normalnie na początku listopada Agencja Rozwoju Nysy już przygotowywała miejskie lodowisko do otwarcia. Niestety, przez pandemię koronawirusa sytuacja nie jest normalna, a Covid 19 wpływa praktycznie na każdą dziedzinę życia. Możliwe nawet, że obiekt w tym sezonie nie zostanie uruchomiony, wszystko zależy od rozwoju sytuacji.

W listopadzie, zwłaszcza najmłodsi czekali na spadek temperatury, bo coraz niższe wartości na termometrach zwiastowały rychłe uruchomienie miejskiego lodowiska. W tym roku jest inaczej. Bardziej niż od pogody, otwarcie obiektu jest uzależnione od sytuacji epidemiologicznej. Gwałtowny przyrost zakażeń koronawirusem stawia uruchomienie lodowiska pod znakiem zapytania.

-Moglibyśmy powoli rozkładać lodowisko, natomiast wiemy, że nie będą z niego korzystać szkoły, a był to zawsze główny target tego obiektu –  mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy. – Liczba zachorowań rośnie, ludzie też ograniczają wyjścia i kontakty. Nie wiem czy w tej sytuacji jest sens uruchamiania obiektu, który sporo kosztuje, bo pochłania dużo energii. Do końca tego tygodnia lub z początkiem przyszłego zapadnie ostateczna decyzja co do jego otwarcia. – dodaje Wyczałkowski.

Fanom kręcenia piruetów i śmigania po lodowej tafli pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość. O ostatecznej   decyzji Agencji Rozwoju Nysy w tej sprawie od razu poinformujemy na naszym portalu.

Foto: UM Nysa

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź