Start Aktualności Kiedy najważniejsze nyskie imprezy? Zobacz plan i gwiazdy wydarzeń

Kiedy najważniejsze nyskie imprezy? Zobacz plan i gwiazdy wydarzeń

przez Nysa Hot

Pogoda coraz bardziej wiosenna, więc powoli czas już myśleć o plenerowych imprezach. Dziś zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń w Nysie w najbliższych miesiącach.

Jarmark Wielkanocny

W tym roku Jarmark Wielkanocny odbędzie się w dniach 22 – 24 marca w nyskim Rynku. Jak zawsze ma nie zabraknąć pysznego jedzenia i wielu atrakcji dla dzieci. 

Dla najmłodszych przygotowano m.in. warsztaty plastyczne, malowanie twarzy, malowanie pisanek i wielkanocnych figurek.

Będą także bezpłatna kolejka i karuzela, zabawa z zającem i zabawa z misiem.

Szczegóły wydarzenia na poniższym plakacie.

Dni Nysy

Imprezę w tym roku zorganizuje Agencja Rozwoju Nysy. Dni Nysy odbędą się w dniach 24-25 maja w dwóch lokalizacjach – w Rynku i pod Halą Nysa.

Koncerty odbędą się przy ul. Sudeckiej. W piątek 24 maja wystąpi lokalny zespół Horyzont ze świeżo upieczonym laureatem Trytona Nyskiego Dariuszem Orłowskim. Gwiazdą wieczoru będą Elektryczne Gitary.

W sobotę, 25 maja na scenie królować będą panie. Wystąpią Patrycja Markowska i Margaret.

Dodajmy, że przy Hali Nysa będą również wesołe miasteczko z karuzelami, dmuchańcami i innymi atrakcjami dla całych rodzin. Nie zabraknie również strefy gastronomicznej.

W Rynku będzie jarmark produktów lokalnych.  Stanie też mała scena, gdzie występować będą najmłodsi i najstarsi mieszkańcy naszej gminy.

Grand Prix International JETSKI

To będzie kolejny niezapomniany weekend nad Jeziorem Nyskim. Ośrodek Rekreacji AKWA Marina i Jest Ski Nysa zapraszają na kolejne Grand Prix International JETSKI.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-7 lipca. 

Będzie show, energia i niesamowity klimat! Zobaczymy m.in. wyścigi po torze równoległym oraz amatorskie wyścigi łodzi motorowych.

To impreza, która cieszy się wielką popularnością wśród miłośników szybkich maszyn i ryku silników. W ostatnich latach wydarzenie przyciągało na plażę Jeziora Nyskiego prawdziwe tłumy.

Festiwal Ognia i Wody

W tym roku Festiwal Ognia i Wody odbędzie się w przedostatnią sobotę wakacji, 24 sierpnia. Imprezę ponownie zorganizuje Ośrodek Rekreacji AKWA Marina, który już teraz zapowiada nowości i niespodzianki. Muzyczną gwiazdę poznamy niebawem.

Nim jednak poznamy szczegóły wydarzenia przypomnijmy sobie jak to wyglądało w 2023 roku.

Zeszłego lata widowisko trwało prawie godzinę! Show podczas Festiwalu Ognia i Wody przebiło wszystkie poprzednie edycje!

Wisienką na torcie był film o niezwykle burzliwej, ale jakże interesującej historii naszego miasta, które w 2023r. świętowało 800-lecie.

W jednym z kolejnych artykułów przyjrzymy się szerzej całemu powiatowi i przybliżymy szczegóły m.in. Lata Kwiatów czy balonowego Aeropikniku. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź