Start Hot Kiedy remont śródmieścia?

Kiedy remont śródmieścia?

przez Nysa Hot

Według deklaracji wykonawcy już 1 marca miała być zamknięta ulica Celna. Wszystko za sprawą projektu przebudowy głównych arterii w sercu miasta. Ekipy remontowe mają pracować tak, aby zająć pas drogowy i chodniki na jak najmniejszy okres czasu.

Faktyczna data rozpoczęcia prac ziemnych jeszcze nie jest znana. Prawdopodobnie wykonawca przystąpi do robót w połowie lub pod koniec marca br. Przyczyną opóźnienia jest zawiły proces uzyskiwania stosowanych zezwoleń. Przy ul. Celnej zostanie wymieniona nie tylko nawierzchnia drogi i płyta chodnikowa, ale również wysłużone instalacje. Kierowcy będą musieli omijać ulicę Celną, kierując się w kierunku ul. Chodowieckiego lub Gierczak. Jadąc od Rynku, będzie możliwy przejazd przez ulicę Bracką. Utrudnienia w ruchu mają potrwać nawet pół roku. Wykonawca nie wyklucza częściowego oddania do użytku poszczególnych fragmentów wyremontowanej ulicy.

W przypadku remontu ul. Wrocławskiej, ruch będzie puszczany wahadłowo.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź