Start Aktualności Kierował ruchem mając ponad 3 promile

Kierował ruchem mając ponad 3 promile

przez Nysa Hot

Nietrzeźwy mężczyzna kierował ruchem na jednej z ulic w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Policję zaalarmował zaniepokojony kierowca. Jak się okazało, 38-latek miał ponad 3 promile alkoholu.

-We wtorek, 27 października, około godz. 11:00 do dyżurnego kędzierzyńsko-kozielskiej komendy zadzwonił jeden z kierowców. Zgłaszający poinformował funkcjonariuszy, że na jednej z ulic w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, gdzie są wykonywane prace remontowe, osoba kierująca ruchem może być nietrzeźwa. – informuje opolska Policja.  – Po uzyskaniu tych informacji we wskazane miejsce podjechał patrol ruchu drogowego. Okazało się, że przypuszczenia kierowcy były słuszne. Funkcjonariusze od jednego z mężczyzn, który był odpowiedzialny za wahadłowe kierowanie ruchem wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 38-latka ponad 3 promile alkoholu.

Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź