Start Hot Kierowca audi wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Zobacz video!

Kierowca audi wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Zobacz video!

przez Nysa Hot

Policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, który wyprzedzał wyprzedzał inny samochód osobowy na przejściu dla pieszych. 

W poniedziałek (13 marca) około godziny 20.35 policjanci ruchu drogowego nadzorowali ruch drogowy na ul. Grodkowskiej w Nysie. W pewnym momencie na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący audi wyprzedził inny samochód osobowy. Ten niedozwolony i niebezpieczny manewr wykonał przed policyjnym nieoznakowanym radiowozem. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i kilkaset metrów dalej zatrzymali pojazd do kontroli drogowej – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, oficer prasowy KPP w Nysie.

Za kierownicą audi siedział 53-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Został ukarany mandatem w wysokości 1 500 zł, dostał też 15 punktów karnych. Mężczyzna nie przyjął mandatu. O dalszym losie kierowcy zadecyduje sąd.

Za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych według obowiązującego taryfikatora grozi mandat karny w wysokości 1 500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Opis filmu: manewr wyprzedzania na oznakowanym przejściu dla pieszych

Foto: KPP w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź