Start Hot Kierowca BMW z Ukrainy prawie trzykrotnie przekroczył prędkość. Stracił prawko i zapłaci słony mandat

Kierowca BMW z Ukrainy prawie trzykrotnie przekroczył prędkość. Stracił prawko i zapłaci słony mandat

przez Nysa Hot

Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić 2 500 złotych mandatu. Oprócz tego na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych. 

– W ubiegły piątek (05.01) funkcjonariusze z Nyskiej Grupy SPEED podczas służby z wykorzystaniem miernika prędkości w Sidzinie na ul. Opolskiej zatrzymali do kontroli 38-letniego kierującego samochodem marki bmw, który jechał 129 km/h w obszarze, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 38-letniemu obywatelowi Ukrainy i nałożyli mandat karny w wysokości 2 500 zł, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Kierującemu przypisano także 15 punktów karnych – mówi st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Policja przypomina, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące. Jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten ulega przedłużeniu na kolejne 3 miesiące. W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów traci uprawnienia.

Foto: Policja Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź