Start Na sygnale Kierowca ciężarówki na podwójnym gazie

Kierowca ciężarówki na podwójnym gazie

przez Nysa Hot

Prudniccy policjanci zatrzymali dziś rano 53-letniego mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna prowadził 40-tonową ciężarówkę na podwójnym gazie. Badanie alkomatem wykazało pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 53-latkowi prawo jazdy. To kolejne tego typu zatrzymanie w ostatnim czasie.

Od rana prudniccy policjanci kontrowali stan trzeźwości kierowców. Tuż po godzinie 6:00 funkcjonariusze zatrzymali 40-tonowy pojazd do kontroli. Za kierownicą ciężarowego mana siedział 53-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Podczas rozmowy z mężczyzną, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Jak się okazało, miał on w organizmie pół promila alkoholu. Mężczyzna w takim stanie przewoził ładunek z Kędzierzyna – Koźla do Czech. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. 53-latek stanie teraz przed sądem. Grożą mu dwa lata więzienia.

fot. policja Prudnik

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź