Start Aktualności Kierowca jechał z zaśnieżoną przednią szybą – drogę widział tylko przez małą szczelinę

Kierowca jechał z zaśnieżoną przednią szybą – drogę widział tylko przez małą szczelinę

przez Nysa Hot

Mowa o 26-latku, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez nyską drogówkę. Mężczyzna zeskrobał jedynie na przedniej szybie szczelinę i ruszył toyotą w drogę. 

– Kilka dni temu, na trasie Makowice- Skoroszyce policjanci z nyskiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty. 26-latek zeskrobał na przedniej szyby jedynie szczelinę i ruszył w drogę. Na szczęście nie doprowadził do tragedii. Mundurowi ukarali go mandatem i zobowiązali, aby w ich obecności odśnieżył cały pojazd, by móć dalej kontynuować jazdę – informuje nyska Policja.

Jak przypomina Policja, zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę.

Używanie pojazdu w ruchu ma również zapewniać dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlania drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu. Kierowcy, którzy nie stosują się do tych przepisów muszą liczyć się z mandatem w wysokości do 500 zł.

Foto: Policja Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź