Start Aktualności Kierowca volkswagena i kierowca BMW stracili prawo jazdy

Kierowca volkswagena i kierowca BMW stracili prawo jazdy

przez Nysa Hot

Kierowca volkswagena jechał ulicami Nysy z prędkością 108 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”, a kierujący BMW przekroczył prędkość o 56 km/h w obszarze zabudowanym. Obaj kierowcy zapłacą wysokie mandaty, stracili też prawo jazdy. 

– W środę 7 czerwca, po godzinie 23:30 drogówka pełniła wzmożony nadzór na drogach w centrum Nysy. W trakcie patrolu mundurowi zauważyli pojazd, który poruszał się zdecydowanie za szybko. Funkcjonariusze wykonali pomiar ręcznym miernikiem prędkości. Okazało się, że 30-letni mężczyzna podróżował w obszarze zabudowanym o 56 km/h szybciej, niż pozwalają na to przepisy ruchu drogowego – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Kierowca bmw został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł. Na jego konto trafiło 13 punktów karnych. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

– W piątek, 9 czerwca przed godziną 01:00 na ul. Bema w Nysie mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Za kierownicą volkswagena siedział 24-letni mieszkaniec Nysy. Mężczyzna poruszał się z prędkością 108 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce” – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Podobnie jak w przypadku kierowcy bmw, 24-latek zapłaci mandat w kwocie 1500 zł, dostał też 13 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź