Start Aktualności Kierowca wjechał w nyski skatepark. Zdarzenie nagrał monitoring

Kierowca wjechał w nyski skatepark. Zdarzenie nagrał monitoring

przez Nysa Hot

Agencja Rozwoju Nysy naprawia skatepark przy Alei Lompy. Popularne miejsce spotkań nyskiej młodzieży jest niestety czasowo zamknięte. Wszystko przez wypadek, który wydarzył się w miniony weekend. W nocy z piątku na sobotę kierowca sportowego auta z dużą prędkością wyleciał z drogi i z pełnym impetem wjechał w skatepark. Zniszczeniu uległy m.in. metalowe elementy i ogrodzenie.

– Naprawiamy wyrządzone szkody. Gdy tylko naprawa się zakończy, będzie można ponownie korzystać ze skateparku – mówi Grzegorz Jasiok, dyrektor Agencji Rozwoju Nysy. – Straty oszacowaliśmy na około 5 tysięcy złotych – dodaje Jasiok.

Wypadek miał miejsce ok. godz. 1.00 w nocy, gdy na obiekcie nie było ludzi. Skończyło się więc na szczęście tylko na stratach materialnych.

-Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 24-letni kierujący fordem jadąc od ul. Asnyka stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, w wyniku czego wjechał do pobliskiego skateparku. Funkcjonariusze przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w organizmie, wynik wskazał, że jest trzeźwy. Natomiast do dalszych badań pobrano kierowcy krew, celem sprawdzenia czy mężczyzna nie prowadził pojazdu pod działaniem narkotyków. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, którego załoga zabrała mężczyznę do szpitala – informuje Oficer Prasowy KPP w Nysie,  asp. Magdalena Skrętkowicz.

Nyscy policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie, m.in. ustalają co było przyczyną zdarzenia.

Fot: monitoring miejski

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź